Заходи бібліотеки

Щоб зберегти бадьорість духу, потрібно підтримувати бадьорість тіла. (Л.Вовенарг)

         03 липня 2015 року в м.Цюрупинську відбулися спортивні заходи присвячені Всеукраїнському Олімпійському дню, за участю жителів та гостей району.
Перегони  проходили у двох вікових  категоріях (чоловіки та жінки до 40 років та за 40 років).
Працівників бібліотек представляла Зунунова Наталія Анатоліївна, провідний бібліотекар Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих.
За результатами забігу Наталія Анатоліївна посіла ІІІ місце та була нагороджена почесною медаллю, Грамотою Районної державної адміністрації та Сертифікатом учасника за підписом Сергія Бубки, президента Національного олімпійського комітету України.
Сьогодні в бібліотеках працюють творчі, енергійні та талановиті люди і міф, що бібліотекар - це нудна і нецікава людина вкотре спростовано.
Ми дуже пишаємося  колегою і вітаємо Наталію з таким чудовим результатом!








Молодь України – майбутнє держави.
Крокує   літо в зелені в цвіту,
оновлюється вся  наша держава,
своє майбутнє – зміну молоду,
віншує щиро славна Україна.
Життя іде… такий закон природи,
усе міняється, усе тече,
на вищий свій щабель невпинно юнь підходить,
і гідно у майбутнє надбання несе.

День молоді в Україні відзначають щорічно останньої неділі червня. Свято було встановлено на підтримку ініціативи молодіжних організацій та об’єднань Указом Президента України від 1994 року.
28 червня в місті Цюрупинську пройшло свято «Молодь України – майбутнє держави», присвячене Дню молоді та Дню Конституції України.
День Конституції – це свято кожного українця, свято патріотизму та любові до країни. А такі заходи ще раз нагадують нашій молоді, що ми живемо у правовій державі.
На сьогодні, кожен молодий хлопець чи дівчина, які живуть в Україні, повинні знати, що вони не є самотніми в цьому житті. Вони - частка великого українського роду, який так довго виборював свою незалежність.
Святкові заходи, що відбулися на Центральній площі міста зібрали чимало гостей. Уся програма свята була насичена патріотизмом, запалом та шаленою енергією, яку створили найкращі аматори Цюрупинського Центру культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка.
Цюрупинська районна бібліотека для дорослих не могла залишитися осторонь такої події і під час заходу провела рекламну акцію «Бібліотека поза стінами».
Мета акції - інформування жителів та гостей міста про послуги, які надає наша бібліотека, презентація нових книг, періодичних видань. Бібліотекарі заохочували до читання всіх перехожих, пропонували записатися до книгозбірні. Присутнім запропоновано рекламні запрошення з переліком послуг і ресурсів, які надає бібліотека.
А волонтери бібліотеки взяли участь у благодійній акції по збору коштів для учасників АТО.







*******



     До Дня Конституції України в читальній залі Районної  бібліотеки  для дорослих організовано виставку-довідник «Конституція – основний закон», з якої всі бажаючі можуть дізнатися більше про історію, значення та розвиток основного Закону країни.





11 червня 2015 року в місті Скадовську відбувся V ювілейний фестиваль молодіжного читання та права «Відкрий свою книгу», який  цього року гостинно приймав комунальний заклад «Скадовська ЦБС».
В програмі заходу: майданчики для молоді та бібліотекарів, спілкування з письменниками Херсонщини, благодійні акції та святковий концерт. Учасники  фестивалю брали участь у різноманітних розважальних та пізнавальних заходах, побували в цікавих місцях Скадовська.
Цюрупинська районна бібліотека для дорослих також була учасником фестивалю. На ярмарку інноваційних бібліотечних ідей наші бібліотекарі поділилися з присутніми своїми задумами, презентуючи проект «Щаслива родина – міцна країна».  За створення та реалізацію Проекту Районна бібліотека для дорослих нагороджена Грамотою управління культури облдержадміністрації.
Також відзначено ефективну діяльність колективу бібліотеки щодо популяризації правоосвітніх знань серед юнацтва та молоді Грамотою Головного територіального управління юстиції в Херсонській області.
Додому повернулись не з порожніми руками, а з подарунками від організаторів фестивалю, щоб порадувати своїх читачів новими книгами українських та іноземних авторів.


*****



День вишиванки

21 травня вся країна відзначає День вишиванки - свято самобутнє і самодостатнє, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.
Всеукраїнську акцію «День вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році.
Дата проведення – щороку в третій четвер травня (будній день).
Працівники Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих та Цюрупинської районної бібліотеки для дітей одягли вишиванки на роботу та підтвердили, що українці – це єдиний, незламний духом народ, готовий захищати свою історію та культуру.


Національно-патріотичне виховання в сучасних умовах якзасіб формування громадянської позиції молодого покоління

Районна бібліотека для дорослих та Районна бібліотека для дітей організували та провели 21 травня 2015 р. семінар «Національно-патріотичне виховання в сучасних умовах, як засіб формування громадянської позиції молодого покоління». На семінар було запрошено бібліотечних працівників району.

Відкрила семінар завідуюча Районної бібліотеки для дорослих Сергєєва Г.О. доповіддю «Героїко-патріотичне виховання, як фактор громадянського суспільства», в якій націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави.

Завідуюча Районної бібліотеки для дітей Ямпольська Л.І. надала сільським бібліотекарям змістовну консультацію під назвою «Патріотичне виховання дітей та підлітків: виклики часу і завдання бібліотек», в ході якої розповіла про важливість формування у дітей першооснов національної свідомості, надала методичні поради щодо орієнтовної тематики заходів та форм їх проведення. Любов Іванівна ознайомила присутніх з підсумками Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду» та розповіла про організацію та проведення обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини».
Методичні рекомендації «Форми бібліотечної роботи з розвитку патріотичної і громадянської самосвідомості молоді» підготувала провідний методист Районної бібліотеки для дорослих Фролкіна І.Ф. Вона також розповіла про хід регіонального бібліотечно-патріотичного проекту «Єдина країна – единая страна» в районі, познайомила присутніх з матеріалами розміщеними на сайті відділу культури та блозі «Цюрупинська районна бібліотека для дорослих».
Під час інформаційного кошика «Форми бібліотечної роботи з розвитку патріотичної і громадянської самосвідомості підростаючого покоління» бібліотечні працівники сільських бібліотек поділилися досвідом.
Підсумовуючи роботу семінару Сергєєва Г.О. сказала, що в сучасних умовах роль бібліотеки у патріотичному вихованні людей дуже важлива. Бібліотекар як і вчитель – не лише вчить, а й виховує.
Методичні матеріали бібліотечні працівники сільських бібліотек отримали в електронному вигляді.











Прагнення до краси і гармонії


13 травня у малому залі ЦКД Цюрупинською районною бібліотекою для дорослих було організовано літературну вітальню «Прагнення до краси і гармонії».
Учні 8-х, 10-х класів Цюрупинської гімназії зустрілися з поетом, піснярем, письменником, завідуючим сектором культури Голопристанської райдержадміністрації, головою Херсонського обласного об'єднання товариства «Просвіта», членом Національної спілки письменників України Олегом Олексюком.
Ведучі заходу розповіли присутнім про життя і творчість О.Олексюка, про нього як обдаровану особистість, яка поєднує в собі чимало талантів: пише вірші, романи, повісті, оповідання, пісні, інструментальну музику, та насамперед допомагає розкривати творчість юних зірок.  
Нагадали, що поет навчався в славнозвісній Цюрупинській середній школі № 1, в якій зараз навчаються присутні на цьому заході учні. І перші  свої вірші  почав писати, ще в молодших класах.
Олег Олексюк ніколи не забуває свою рідну школу та присвячує їй вірші.
Лунали на заході і поезії митця, яким притаманні вічні образи Батьківщини, матері, коханої.
Олег Васильович розповів про свою діяльність, про вихід у світ  нових збірок і зачитав декілька поезій із власного доробку, а ще поет зазначив, що для нас українців - українська мова, є головною ознакою нашої нації. Її треба плекати, вдосконалювати, наповнювати новим змістом і створювати умови для майбутнього процвітання.
Ця зустріч дуже надихнула присутніх, всі з задоволенням слухали розповіді поета. Сподіваємося, що це спілкування було не останнім. Адже з такою талановитою, енергійною людиною хочеться бачитись частіше. 
















Україна вшановує жертв Другої світової «Червоним маком»


     6-8 травня, напередодні святкування 70-ї річниці Перемоги, Дня пам'яті та примирення в Цюрупинській районній бібліотеці для дорослих проводились інформаційні хвилинки біля книжкової виставки «Війна і Перемога: біль і пам'ять». Бібліотекарі розповідали, що починаючи з цього року, ми зі всією Європою будемо відзначати 8 травня як День пам’яті і примирення, віддаючи шану ветеранам усіх фронтів, учасникам українського визвольного руху, який був частиною загальноєвропейського явища, коли люди ставали проти загарбників, захищаючи свій дім і прагнучи волі для своєї країни. А також нагадали і про використання пам’ятного знака «Червоний Мак»,  як символа пам’яті жертв війни в Україні.
Це український символ, бо в українських піснях, козацьких думах співається про те, що мак цвіте там, де проливалася козацька кров.
З іншого боку, це європейський символ –  бо саме цим символом вшановували жертв, які загинули в роки Першої та Другої світових війн.
Після розповіді, бібліотекарі разом з читачами власноруч виготовили червоні маки -  символ пам’яті жертв війни  в Україні





Духовна година «Духовність – основа християнської сім’ї»

20 квітня в рамках Тижня молодіжного читання в малій залі ЦКД бібліотекарями Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих було проведено годину духовності «Духовність – основа християнської сім’ї» - складової частини проекту «Щаслива родина – міцна країна». Проект сплановано та розпочато працівниками бібліотеки з метою поглиблення уявлення молоді, старшокласників про специфіку подружніх, родинних і дитячо-батьківських взаємин; спонукання розвитку у юнаків та дівчат ціннісного ставлення до майбутньої власної сім’ї, її створення, процвітання на основі любові, поваги та згуртованості.
На зустріч з учнями 10-х класів Цюрупинської гімназії був запрошений отець Леонід – настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці, який розпочав спілкування з аудиторією з молитви. Юнаки та дівчата дуже позитивно сприйняли момент звернення до Бога в молитві. Віра і свідоми й підхід до створення сім’ї… Чи сумісні вони? Що вчить Біблія про добро і зло, людину і подружні стосунки? Які головні християнські орієнтири людського життя обрати? Які морально-етичні основи створення християнської сім’ї існують? І в чому полягає християнське покликання чоловіка та жінки? На ці та інші питання учнів відповів шановний отець Леонід.
Тематика зустрічі була тісно пов’язана з найвеличнішою книгою людства – Біблією, яка містить заповіти Бога людям. До уваги присутніх були запропоновані книжково-ілюстровані виставки «Біблійні мотиви в українській та світовій літературі» та «Молоді про духовність».
Презентували виставки волонтери юнацького абонементу Несторова Ольга та Несторова Ірина – учениці 10-б класу ЗОШ №2. Учениці надали цікаву інформацію про те, що до біблійних образів, мотивів і сюжетів в усі часи зверталися письменники різних країн. У XIII—XVIII століттях не було митця, який би у своїх творах не звертався до Біблії. Не втратила ця Книга книг свого значення і в пізніший період.
Біблійні образи й мотиви живили творчість і надихали на нові твори Г.Сковороду і Т. Шевченка, Данте і Шекспіра, П. Куліша і О. Пушкіна, Лесю Українку і Ч. Айтматова. До Біблії звертався і Тарас Шевченко, з неї він брав вислови (як епіграфи до творів «Сон», «Єретик», «Великий льох»). За переспіви біблійних псалмів бралися П. Гулак-Артемовський, Ліна Костенко, Дмитро Павличко. Біблійні сюжети розвивалися Іваном Франком у поемі «Мойсей», Лесею Українкою у драмах «В катакомбах» та «Одержима». Ці та інші твори було запропоновано присутнім у залі переглянути на виставці та при бажанні прочитати, відвідавши бібліотеку.
Не менш пізнавальним був виступ учениці 10 класу – Савенко Вероніки, яка розповіла про свою улюблену книгу, а саме Біблію - священну книгу християн, одну з найвизначніших пам'яток світової релігійної думки, яка міцно вросла в духовність і культуру українського народу.
Завершилася година духовності оптимістично словами ведучої: «Безперечно, духовно-моральне здоров’я кожної людини – то найважливіша запорука процвітання держави. Щастя в руках кожного з нас і вирішальну роль у цьому відіграє сім’я».
















Героям слава!


   До звітного концерту кращих аматорських колективів Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала» в рамках обласного огляду художніх аматорських колективів працівники Районної бібліотеки для дорослих та Районної бібліотеки для дітей оформили фотовиставку, присвячену Героям Небесної Сотні, Кіборгам та нашим землякам, воїнам  АТО, які загинули захищаючи свободу та цілісність нашої держави на Сході.








Літературно-мистецький вечір «Співець душі народної»

На початку весни вся Україна славить видатного сина українського народу, духовного батька нації, речника волі, сили і слова - Тараса Григоровича Шевченка. Саме творчість геніального поета, художника та громадського діяча завжди об’єднувала українців у всі часи.
З нагоди 201-ої річниці від дня народження українського письменника та художника Тараса Шевченка. Цюрупинська районна бібліотека для дорослих підготувала і провела в малому залі ЦКД для учнів 8-х, 9-х, 10-х класів Гімназії та КЗ «Цюрупинський дитячий будинок», літературно-мистецький вечір «Співець душі народної». Ведучі заходу розповіли про різнобічну творчість та сторінки життя Кобзаря насичені різними подіями, болем та любов’ю і тривогою за Україну, про його неймовірну доброту та надзвичайну турботу про своїх рідних та земляків. Тут лунали слова Тараса Шевченка, що закликали до свободи, єдності, до гідного майбутнього. А також нагадали, що Україна цього року відзначає 175 років з часу виходу в світ першої поетичної збірки Т. Шевченка «Кобзар». Із полум'яних творів Кобзаря весь світ дізнався, що є така прекрасна країна - Україна, з її чудовим, добрим, роботящим народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.
         Учні з натхненням декламували вірші, лунали музичні композиції. Бурхливими оплесками та щирими емоціями присутні зустріли талановитих юнаків та працівників Центру культури та дозвілля, які інсценізували поему Т.Шевченка «Наймичка» в якій Кобзар виявив себе співцем материнства, зворушливо розкривши силу материнської любові.
На завершення свята ведучі наголосили, сподіваємось, що палке слово Великого Сина України не залишило нікого байдужим і маємо надію, що звернувшись до нашої книжкової виставки, ви відкриєте щось особисте в поезії Кобзаря.












Мовно-історична година «Народ і мова – вічні і єдині»

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови 23 лютого Цюрупинською районною бібліотекою для дорослих було проведено мовно-історичну годину «Народ і мова – вічні і єдині» для учнів 9-х класів Цюрупинської гімназії. Ведучі заходу розповіли про виникнення та розвиток української мови, нагадали, що 21 лютого наша країна разом з усім світом відзначає День рідної мови, що це день повернення українців до їхньої історичної пам'яті. І одним із шляхів до такого повернення є оволодіння рідною, українською мовою. Під час заходу звучали поетичні рядки українських авторів, ведучі намагались показати красу і багатство української мови, та розказали яких гонінь зазнала наша мова вподовж століть.
Увагу присутніх привернули: презентація «Рідна мова», перегляд відеофільму «Як боролися з українською мовою останні 100 років» та книжково-ілюстративна виставка «Кращої, ніж рідна, мови не буває».





 Година пам’яті «Життя обірване Афганом»


    

     13 лютого 2015 року напередодні відзначення 26-річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та вшанування всіх учасників бойових дій на території інших держав в приміщенні читального залу Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих для учнів 10-го класу Цюрупинської гімназії бібліотекарями було підготовлено та проведено годину пам’яті «Життя обірване Афганом», та презентована книжкова виставка «Афганістан як спогад болючий». Ведучі заходу нагадали про трагічні сторінки історії Афганської війни, а поетичні рядки, що прозвучали на зустрічі, не залишили байдужим жодного учня, ще раз нагадавши, якою жорстокою була війна, розповіли, що Цюрупинщина має свій рахунок у сумній статистиці цієї війни – це 4 молодих хлопці, що загинули.
   Присутні вшанували світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя увійшовши в безсмертя, хвилиною мовчання.
   Розповідь бібліотекарів супроводжувалась відеороліками «Пусть пам'ять говорит…», «Афган. Однополчане», «Прощай, Афган». Вразили присутніх реалістичні кадри відеофільму «Останій солдат».













Практичні заняття

     10 лютого 2015 року працівники методичного відділу Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих провели практичні заняття для бібліотекарів міських та сільських бібліотек району з питань паспортизації публічних бібліотек.




Історична подорож «Українець, який пересадив світ на електричний трамвай»

    Історія розвитку електротехніки – одна з найяскравіших сторінок минулого нашої країни. Усвідомити значення для людства електроенергії повністю не вдасться нікому. Навіть при тимчасовому відключенні через стихійні лиха чи за несплату відчувається дискомфорт: не працюють телевізори, холодильники, електронагрівачі, пральні машини й насоси, між поверхами застряють ліфти і зупиняються поїзди, вимикаються світлофори і замовкають телефони... І мало кому спадає на гадку, що трохи більше ста років тому в багатьох країнах винахідники сушили голови над проблемами: як передати «гальванічну» енергію на відстань у кілька миль, верст, кілометрів, як змусити її пересувати і піднімати вантажі, а також освітлювати вулиці...
   У славній когорті пізнавачів і приборкувачів електрики був і наш співвітчизник Федір Аполлонович Піроцький український інженер, винахідник першого у світі трамваю на електричній тязі, який останні роки свого життя провів в Олешках.

Піроцький Федір
І до 170-річчя від дня народження Федіра Аполлоновича Піроцького винахідника електричного трамваю бібліотекарі Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих і працівники Цюрупинського районного краєзнавчого музею 9 лютого підготували і провели в читальному залі районної бібліотеки історичну подорож «Українець, який пересадив світ на електричний трамвай». На заході були присутні учні 9-го класу Цюрупинської гімназії, яким розповіли про життя і наукові проекти, крім трамвая, він зробив багато винаходів у інших галузях - будівництві гідроелектростанцій, електричному освітленні, зв'язку та в суто військовій справі - артилерійській і ракетній техніці.
Присутні переглянули фільм «Фарби життя», присвячений Федіру Піроцькому, який прожив коротке життя, але залишається відомим винахідником і в ХХІ столітті.




На абонементі Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих оформлено фотоколаж "Україна з Маріуполем"

В читальній залі Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих організовано інформаційний перегляд "Маріуполь, Цюрупинськ з Вами!!!"


Історико-інформаційні хвилини біля виставки

«Соборність України – основа державності»

У важкій витривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель. 
І з цієї нагоди до Дня Соборності України в Цюрупинській районній бібліотеці для дорослих з метою розширення знань громадян про історію виникнення та святкування Дня Соборності України в читальному залі проводяться історико-інформаційні хвилини біля виставки «Соборність України – основа державності». 
А також демонструються фрагменти документального фільму «Акт Злуки 22 січня 1919», «День Соборності».








Витязь молодої української поезії

     До 80-річчя від дня народження поета Василя Симоненка в бібліотеці організовано книжкову виставку «Витязь молодої української поезії».
     Запрошуємо читачів познайомитися з літературними творами письменника та публікаціями про його життя та творчість.
кн.виставка "Витязь молодої української поезії"
*****
2014 рік

З цікавою книгою у зимові вечори під час свят…








В ЄДНОСТІ НАША СИЛА!

     Започаткована акція працівників культури «Теплом сердець зігріємо захисників Вітчизни» продовжує об’єднувати небайдужих жителів нашого міста у такій важливій для сьогодення справі, як допомога українським військовим.
Майже кожного дня до Центру культури та дозвілля цюрупинчани приносять речі, які можна використати для в’язання шкарпеток, шапок та рукавиць для наших воїнів.
Зазвичай, майстрині збираються кожної суботи у Районній бібліотеці для дітей, а кожної неділі у Районній бібліотеці для дорослих. Зустрічі проходять у форматі українських вечорниць.
27 грудня, напередодні новорічних свят, близько 30 учасників акції зібралися у прибраній в українському стилі малій залі Центру культури та дозвілля, розмістивши у центрі стіл із виготовленими з любов’ю речами для захисників Вітчизни. Ці речі виготовлені за три тижні від початку оголошення акції, а саме, 6 грудня 2014 року у День Збройних Сил України. Це - 47 пар в’язаних шкарпеток, 4 шапки та 8 светрів.
Святковий настрій та український колорит створили учасники ансамблю народної пісні «Оберіг». Звучали українські пісні, цікаві розповіді про національні традиції.
Працівники бібліотеки, які були безпосередніми організаторами цієї акції, пригостили присутніх пампушками та варениками. За традиціями нашого народу, це обов’язкові страви на українських вечорницях.
Привернула увагу присутніх виставка робіт майстрів нашого міста.
Хочеться відзначити, що попередньо оголошена акція дещо змінила свій формат. Працівники культури вирішили порадувати наших хлопців домашньою консервацією, медом, вареням. Приносять продукти харчування і пересічні цюрупинчани.
Як говорить народне прислів’я «Добра справа – найкраще багатство». Відзняти сюжет про благодійні справи жителів міста приїхали кореспонденти 5 каналу українського телебачення та журналісти газети «День».
Ще раз нагадуємо, що акція по збору теплих речей та консервації триває кожного дня з 9.00. до 18.00.
Велика вдячність усім, хто не залишається байдужим і знаходить час для благодійності. А добрі справи, зроблені разом, об’єднують та роблять Україну сильнішою і непереможною.
В єдності наша сила! Слава Україні!








Viko Prontaliy

     14 грудня до Районної бібліотеки для дорослих завітав випускник Цюрупинського будинку-інтернату для дітей-інвалідів дитинства, нині студент Херсонського державного університету, факультету Культури та мистецтв, Віталій Пронько, який подарував свою поетичну збірку «Душой написаны слова» із автографом. Працівники бібліотеки із задоволенням поспілкувалисьЦюрупинського будинку-інтернату для дітей-інвалідів дитинства, нині студент Херсонського державного університету, факультету Культури та мистецтв, Віталій Пронько, який подарував свою поетичну збірку «Душой написаны слова» із автографом. Працівники бібліотеки із задоволенням поспілкувались з молодим поетом та прийняли чудовий подарунок, збірка зайняла почесне місце в Краєзнавчому куточку читального залу.


Віталій Пронько




Правовий калейдоскоп «Сім’я та сімейне право в Україні»

8 грудня в малім залі Центру культури та дозвілля бібліотекарями Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих та працівниками управління юстиції до Дня прав людини в рамках Тижня права для учнів 9-х, 10-х класів Цюрупинської гімназії було організовано та проведено правовий калейдоскоп «Сім’я та сімейне право в Україні».




Устиненко Г.В.
Основною метою заходу було розповісти та пояснити, що таке сім’я і шлюб, якими законами регулюються сімейні відносини, поглибшати уявлення старшокласників про специфіку подружніх, родинних та дитячо-батьківських взаємин, ознайомлення підростаючого покоління з принципами та мотивами створення сім’ї, правами та обов’язками членів родини. Учасниками зустрічі були працівники управління юстиції: Заступник начальника головного управління юстиції в Херсонській області Галковський Григорій Олексійович, начальник Цюрупинського районного управління юстиції в Херсонській області Рудова Лариса Іванівна, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Цюрупинського управління юстиції Устинко Ганна Валентинівна
Устинко Г.В. в своєму виступі ознайомила присутніх молодих людей з основними положеннями Сімейного кодексу України. Ведучі заходу – бібліотекарі відділу обслуговування в своїх зверненнях до молоді підкреслили, що сім’я – першооснова духовного, економічного, соціального розвитку суспільства та нагадали присутнім про загальні риси становлення та розвитку сім’ї в Україні.
До уваги присутніх була презентована книжкова виставка «Сімейне право в Україні».
Учасників заходу привітали своїми музичними виступами солістки зразкової вокально - естрадної студії «Сузір’я» керівник Надія Полянська.






Благодійна акція «Теплом сердець зігріємо захисників Вітчизни»

Серце кожного українця переповнює біль за долю нашої Вітчизни. З тривогою зустрічаємо кожен день, знаючи, що війна знову забрала чиєсь життя, а когось скалічено.
Особливо боляче бачити світлини наших солдат – героїв, які в холодних окопах відбивають атаки російських найманців, боронять рідну українську землю. Жителі міста та читачі районної бібліотеки для дорослих в минулу неділю, 07.12.2014р.: Мірошниченко В.І., Рядцина В.І., Соломенна А.М., Тишковська – Вітченко О.О., Радзевич Т.В., Ганіч Т., Степанова Н.,Терещенко Л. підтримали і долучились до благодійної акції «Теплом сердець зігріємо захисників Вітчизни».
Віримо, що промінці любові і турботи всіх учасників акції допоможуть воїнам української держави перемогти ворогів.
Акція продовжується, тож чекаємо від вас підтримки кожного дня з 9.00 до 19.00 в Цюрупинському Центрі культури та дозвілля у вигляді теплих речей (чоловічих светрів та речей, які можна використати для в’язання шкарпеток та рукавиць).
А кожної суботи та неділі о 13.00 запрошуємо всіх до виготовлення цих речей.
Контактні телефони:
095 6328043 – Любов Іванівна;
050 2159155 – Галина Олексіївна








Година застереження «Про СНІД на повен голос»





Скільки б про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч з нами - не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні. Проте статистика річ уперта – кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований.
З метою привернення уваги підростаючого покоління до проблем поширення СНІДу, формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією працівниками Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих 01 грудня 2014 року в рамках засідання клубу «Академія здоров’я» було проведено для учнів 9-го класу Цюрупинської гімназії наступні заходи на відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом:
- годину-застереження «Про СНІД на повен голос»;
- виставку-рекомендацію «Молоді про СНІД»;
- перегляд відеофільмів «СНІД», «Вибір», «Тест».
Проведені заходи містили інформацію про історію виникнення ВІЛ/СНІДу, про шляхи передачі та засоби запобігання ВІЛ-інфекції і були направлені на формування в учнів розуміння того, що тільки здоровий спосіб життя, їх поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику.
 
 Для того, щоб зустріч пройшла з найбільшою користю для всіх присутніх, на захід було запрошено лікаря-інфекціоніста районної лікарні В.С. Юхименка, який розповів про сумну статистику ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД в області та Цюрупинському районі, зокрема про способи передачі вірусу від людини до людини, про те, як запобігти поширенню СНІДу та відповів на численні запитання учнів. 
Сподіваємося, що такі заходи привернуть увагу молоді до проблем, що впливають на поширення ВІЛ/СНІДу і допоможуть їм надати перевагу здоровому способу життя.





Інформаційний перегляд "Повернуті із забуття"


19 листопада 2014 р. виповнилося 25 років від дня перепоховання на Байковому цвинтарі у м.Києві праху Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина - видатних правозахисників, які загинули у концтаборах колишнього СРСР.





Година-памяті «Жорстокі миттєвості Голодомору»



На початку ХХ століття Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій не лише у вітчизняній, але й у світовій історії – Голодомор.
Голодомор став національною трагедією. Ця трагедія відібрала життя, за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів наших співвітчизників. Правда про Голодомор страшна... Україна вимирала, але наперекір всьому вижила.
По всій Україні в кожну четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій. Відзначається, щоб зберегти історичну пам’ять поколінь, без чого не можна відчувати себе єдиним народом.
До Дня пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій Цюрупинська районна бібліотека для дорослих провела годину-пам’яті «Жорстокі миттєвості Голодомору». На захід були запрошені учні Цюрупинської гімназії. Мова йшла про те, що Голодомор 1932-1933 років та політичні репресії, пов’язані зі сталінським тоталітарним режимом є окремою сторінкою в історії українського народу, про яку не можна не згадувати без сліз на очах.
Бібліотекарі намагались донести до присутніх, що цю страшну трагедію ми не маємо права забути, треба любити свій народ, вивчати його правдиву історію, осмислити наслідки Голодоморів. Учні також переглянули відеофільм «Голодомор 32-33 років в Україні». Матеріали, які  представлені, переносять в ті лихі, страшні часи та відтворюють біль і жах, який витримали на собі люди того часу.
До уваги присутніх була презентована книжкова виставка-фактаж «Звинувачує історія. Голод 1932-1933».
Діти вшанували пам`ять загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки.









Літературний екскурс «Мова – духовне багатство народу»«І сміх, і сльози, і любов Остапа Вишні» 

     
     З нагоди Дня Української писемності та мови, що відзначається 09 листопада та 125-ї річниці від Дня народження українського письменника, сатирика та гумориста Павла Михайловича Губенка, відомого всьому світові як Остап Вишня, у Цюрупинській районній бібліотеці для дорослих 10 листопада для учнів 10 класу Цюрупинської гімназії був проведений літературний екскурс «Мова – духовне багатство народу», «І сміх, і сльози, і любов Остапа Вишні».
     Бібліотекарі розповіли присутнім про витоки, розвиток і становлення української мови, намагались донести, що Мова – духовний скарб нації. Саме мова формує свідомість, творить людину, культуру, історію.
     І говорячи багато гарних слів про мову, про її значення в нашому житті ведучі заходу розповіли про творчий та життєвий шлях відомого українського гумориста Остапа Вишні, якому 13 листопада виповнилось би 125 років. Згадали як тісно письменник пов’язаний із Херсонською областю, а точніше з одним з мальовничих її куточків – Кринками, де знаходився будинок відпочинку мисливців та рибалок до якого О.Вишня приїжджав. З того часу він любив говорити: «Хто в Крим, а я – в Кринки!..». Саме цими словами розпочинається одна з його Мисливський усмішок. 
     Присутні переглянули презентацію «Остап Вишня» і документальний фільм «Остап Вишня. Портрет», які розповідають про творчий та життєвий шлях письменника.
     Протягом всього заходу звучала бандура з українськими мелодіями. Були презентовані книжкові виставки: «Мова – духовне багатство народу», «Смішне - як основа творчості Остапа Вишні».




Немає коментарів:

Дописати коментар